آخرین اخبار

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از برگزاری نشست مشترک با مدیرکل دفتر فنی و برنامه‌ریزی عمرانی وزارت کشور برای بررسی نقش وزارت کشور در اجرایی شدن برنامه‌های مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها و برای تسهیل نمودن راهکارهای آتی خبر داد.

1399/4/16 دوشنبه
.
ذخیرگاه دنا زیستگاه بیش از 1520 گونه گیاهی و جانوری

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمدگفت : ثبت دنا به عنوان نخستین ذخیره گاه زیست کره بعداز انقلاب در 16 تیرماه 1390 مسئولیت بزرگی بر دوش ما گذاشته و همه باید با هم و در کنار هم برای توسعه پایدار کشور تلاش کنیم.

1399/4/16 دوشنبه
.
اقدامات انجام شده برای مدیریت منابع آب زیرزمینی کافی نبوده است

در چند سال اخیر کارشناسان نسبت به فرونشست زمین در شهر تهران هشدار داده‌اند و بر اساس آخرین گزارش سازمان نقشه‌برداری کشور استان تهران و اصفهان از جمله حادترین مناطق از نظر فرونشست زمین معرفی شده‌اند و نرخ فرونشست در جنوب غربی تهران طی ۱۵ سال اخیر، سالیانه حدود ۳۰ سانتیمتر گزارش شده است. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران یکی از دلایل اصلی فرونشست زمین را برداشت بی‌رویه از آب‌ها زیرزمینی دانست و گفت: در زمینه مدیریت برداشت از آب‌های زیرزمینی اقدامات خوبی صورت گرفته اما کافی نبوده‌اند.

1399/4/16 دوشنبه
.
تعهد و تلاش ارگان های دریایی در حفاظت از محیط زیست دریایی

مدیرکل دفتر بررسی و مقابله با آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از نجات سه لاک پشت توسط شناور ناجی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.

1399/4/16 دوشنبه
بيشتر
تاریخ به روز رسانی
دوشنبه 16 تير 1399 14:25:49
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید