آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار کارگروه

سهم تولید موتورسیکلت‌های برقی در سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد بوده است. امسال 20درصد موتورسیکلت های تولیدی برقی بوده اند. در صورتی که سیاست وزارت صنعت در حذف قطعات داخلی تا سال آینده ادامه یابد شاهد اتفاقات خوبی در صنعت موتورسیکلت در کشور خواهیم بود.

به گزارش عصر ایران ابوالفضل حجازی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با حمایت‌های دهه ۷۰ و ۸۰ ما در بخش موتورسیکلت به ۶۰ تا ۷۰ درصد خودکفایی رسیدیم، گفت: اگر این حمایت‌ها ادامه داشت اکنون ایران صادرکننده موتورسیکلت بود.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت با بیان اینکه در سال ۱۳۹۵ بیش از ۸۵۰ هزار دستگاه موتوسیکلت تولید شد، از کاهش تولید در سال‌های ۱۳۹۶ به بعد خبر داد و تولید بیش از نیاز کشور در سال ۹۵ و کاهش تقاضا را از جمله دلایل آن عنوان کرد.

حجازی با بیان اینکه اقشار با درآمد پایین بیشتر از موتورسیکلت استفاده می‌کنند، تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد قدرت خرید مردم در این بخش کم شده و بیشتر کسانی که از موتورسیکلت استفاده می‌کنند به تعمیر و خرید موتورهای فرسوده رو آورده‌اند.

به گفته وی، در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۴۰ هزار و ۱۶۰ هزار دستگاه موتورسیکلت تولید شده است. همچنین تا پایان تیر ماه سال جاری نیز ۴۰ هزار دستگاه موتورسیکلت تولید شده که ۲۰ درصد آن‌ها موتورسیکلت‌های برقی هستند.

حجازی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد واحدهای تولیدی، موتورسیکلت برقی نیز مونتاژ می‌کنند، گفت: اخیرا یک کارخانه در کشور مجوز تولید باطری موتورسیکلت‌های برقی را گرفته که فقط از نیروهای بهزیستی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه قیمت موتورسیکلت برقی ۷ تا ۳۵ میلیون تومان است، افزود: استقبال مردم از موتورسیکلت‌های برقی بستگی به سرمایه‌گذاری دولت دارد که بتواند به مردم تسهیلات طولانی مدت پرداخت کند.

حجازی سهم تولید موتورسیکلت‌های برقی را در سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش تقاضا در بازار موتورسیکلت، نیاز کنونی کشور سالانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار دستگاه است، اما نیاز واقعی کشور سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت است.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت با بیان اینکه به دلیل رکود بازار نیمی از تولیدات سال جاری در کارخانه‌هاست، گفت: واردات این کالا نیز با ارز نیمایی آزاد است، اما به دلیل رکود تقریبا انجام نمی‌شود.

برای دریافت ادامه خبر از اینجا کلیک کنید.

بيشتر