\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار دفتر

 • کد خبر: 7601e46
 • علت مرگ و میر ماهی در رودخانه زرینه رود مشخص شد
 • 1397/7/10 سه‌شنبه2018-10-02T08:06:01+03:30.
 • معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی گفت در حال حاضر با توجه به پیگیری های انجام گرفته و جلوگیری از ورود پساب های آلاینده به زرینه رود و افزایش حجم آب در بستر رودخانه مرگ و میر متوفف شده است.

  به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، سعید موسوی گفت :  طی مشاهده مرگ و میر ماهی روز شنبه 7 مهرماه در رودخانه زرینه رود در محدوده شهرستان میاندوآب اکیپ های نظارت و پایش این اداره کل با همکاری مسئولین محلی در محل حاضر شدند.
  وی گفت: به منظوربررسی میدانی، از محل مرگ و میر ماهی در رودخانه و منابع آلاینده احتمالی آن بازدید و نمونه برداری انجام شده است.
  موسوی افزود: با توجه به آنالیزهای تخصصی انجام گرفته توسط آزمایشگاه این اداره کل مشخص شد طی کاهش آب و ورود پساب غیر استاندارد یکی از واحدهای صنعتی منطقه به رودخانه موجب  افزایش بار آلی و کاهش میزان اکسیژن محلول آب رودخانه شده وموجب تلفات گسترده ماهی در آن محدوده گردیده است.
  معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی افزود: با توجه به مشخص شدن علل مرگ میر و شدت آن این اداره کل از طریق مراجع قضائی پیگیر موضوع ،  تا حصول نتیجه نهایی و مجازات عوامل آن خواهد بود.
  وی در پایان افزود: در حال حاضر با توجه به پیگیری های انجام گرفته و جلوگیری از ورود پساب های آلاینده به رودخانه و افزایش حجم  آب در بستر رودخانه مرگ و میر متوفف شده است.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ
  اخبار مرتبط