\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار دفتر

 • کد خبر: 415a711
 • افزایش 41 درصدی پایش مراکز دفن پسماند شهری و روستایی در چهارمحال و بختیاری
 • 1397/7/9 دوشنبه2018-10-01T11:05:13+03:30.
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در برنامه رادیویی پرس و جو شبکه جهان بین از افزایش 41 درصدی پایش مراکز دفن پسماند شهری و روستایی در این استان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، با توجه به نقش رسانه در فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی و حساس کردن اذهان عمومی به مسائل محیط زیستی، برنامه "پرس و جو" در رادیو جهان بین به موضوع مدیریت پسماندهای شهری و روستایی پرداخت. شهرام احمدی در این مصاحبه رادیویی درباره وضعیت دفن پسماندها در شهرها و روستاهای استان اظهار داشت: طبق ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، مسئولیت مدیریت و دفع پسماند در شهرها به عهده شهرداران، در روستاها به عهده دهیاران و خارج از حریم شهر و روستا به عهده بخشداران می باشد و سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یک سازمان حاکمیتی نظارت عالی بر دفن اصولی پسماندها را به عهده دارد. وی با اشاره به پایش‌های مستمر از محل دفن پسماندهای استان توسط این اداره کل، افزود: در شش ماهه‌ی نخست سال جاری 783 مورد پایش محل دفن پسماند داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 41% افزایش را نشان می‌دهد و از این تعداد پایش‌ها، 104 مورد دفن غیراصولی زباله مشاهده گردید که پس از صدور اخطاریه، در 14 مورد، متولیان مدیریت پسماند به اخطارها توجهی نکردند که به مراجع قضایی معرفی شدند. وی در ادامه یاد آور شد: در مجموع تعداد 24 پرونده مربوط به مدیریت پسماند در مراجع قضایی در حال پیگیری است. احمدی با توجه به وضعیت خاص توپوگرافی استان عنوان کرد: برای انتخاب مکان‌های دفن پسماند به مشکلاتی از قبیل نزدیکی به سکونت‌گاه‌ها، منابع آبی و یا به مراکز حساس زیست محیطی روبرو می‌شویم که طی مکاتبات به‌عمل آمده با سازمان مرکزی خواستار ایجاد سازوکار متناسب با ضوابط زیست محیطی محل دفن پسماند در اکوسیستم زاگرس شدیم. احمدی در پایان از صدا و سیما و سایر دستگاه‌های متولی مرتبط با این امر درخواست کرد، آموزش‌های زیست محیطی را در مدارس، مهدهای کودک‌ و خانواده‌ها در زمینه کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدأ زباله را جزو اولویت‌ها قرار دهند تا همه‌ی اقشار جامعه، بخصوص مسئولین در این زمینه بیش از پیش احساس مسئولیت کنند.
  گفتنی است برنامه‌ی رادیویی "پرس و جو" صبح روز یکشنبه 8 مهرماه 1397 از رادیو جهان بین، صدا و سیمای مرکز استان چهارمحال و بختیاری پخش شد.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ
  اخبار مرتبط