منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آمار و اطلاعات
آموزش
آموزش و پژوهش
اخبار
اخبار مهم استانها
اینفوگرافی
بنر
پروژه های بین المللی
پیوند ها
تویتر
جستجو
جوابیه
خبر تکی
راهنمای استفاده از پورتال
شبکه اجتماعی
عضویت در خبرنامه
عکس
عکس تکی
فراخوان و اطلاعیه ها
فیلم های استانی
کتاب و انتشارات
کلیپ
کنترل و پایش محیط زیست
گزارش تحلیلی مدیران
لینک ها
متون عمومی
محیط زیست انسانی
محیط زیست در آیینه رسانه
محیط زیست دریایی
معاونت توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس
معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی
مقالات
منو
موضوعات برگزیده
نظر خواهی
ورود
اخبار مهم استانها
 • کد خبر: 7481ce1
 • آتش سوزی در خارج منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد مهار شد
  مدیرکل استان لرستان با اشاره به مهار آتش سوزی ضلع شرقی سفید کوه خرم آباد، گفت: استان لرستان به یک هلکوپتر میل روسی نیاز دارد که بتواند آتش سوزی را مهار کند و از گسترش آتش در حیات وحش جلوگیری کند.
 • 1394/7/4 شنبه2015-09-26T09:15:15+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست لرستان،  فتحی مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان، گفت: در پی آتش سوزی در ضلع شرقی سفید کوه خرم آباد مشرف به منطقه فلک الدین خرم آباد که از ساعت 12 ظهر جمعه روی داد ،فورا" نیروهای یگان اجرایی منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد به فرماندهی رحیمی به همراه 20نفر محیط بان و همچنین خود بنده و معاونت اداری و مالی اداره کل و حراست اداره به منطقه آتش گرفته وارد شدیم و پس از ساعت ها تلاش، نیروهای منابع طبیعی و کارکنان خدوم شهرداری و بسیج و همچنین نیروهای مردمی تشکل بلوط بانان در ساعت 19شب آتش مهار شد.


  وی تصریح کرد: متاسفانه در این آتش سوزی 20هکتار از منطقه آزاد سفید کوه خرم آباد در آتش سوخت که در گزارشات بعدی میزان دقیق خسارت اعلام می شود.


  فتحی افزود: نیروهای جان برکف محیط زیست لرستان جهت اطمینان از اشتعال مجدد آتش تا ساعت 12 نیمه شب در منطقه حضور داشتند تا خدای نکرده آتش دوباره مشتعل نگردد و پس از اطمینان از امر به پاسگاه محیط بانی منطقه سفید کوه خرم آباد برگشتند.


  وی گفت: اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد نیاز استان لرستان به یک هلی کوبتر میل روسی است که در استان ایلام بسیار خوب عمل کرد و باعث شد آتش سوزی گسترده نشود و مهار شود.


  فتحی ادامه داد:  هلی کوبتر میل روسی به دلیل برخودراری از حجم مناسب برای حمل نیرو و داشتن  آبپاش قابل حمل،  در استان ایلام بسیار کارایی داشته و انتظار می رود با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی استان لرستان و با توجه به وقوع آتش سوزی های زیاد که در این استان رخ می دهد، بتوانیم این هلی کوبتر را در استان  در آینده داشته باشیم.


  وی  ضمن تشکر از نیروهای بسیج،منابع طبیعی ،شهرداری ،تشکل بلوط بانان و محیط بانان دلسوز که توانستند با کمترین امکانات آتش را مهار کنند، از شهروندان عزیز درخواست داریم هنگام حضور در مناطق کوهستانی از روشن کردن آتش جدا"خوداری نمایند و اگر هم آتشی به پا کردند از خاموش شدن آتش اطمینان کامل حاصل نماید که خدای نکرده این همه خسارت به طبیعت وارد نگردد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ
  بيشتر