منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آمار و اطلاعات
آموزش
آموزش و پژوهش
اخبار
اخبار مهم استانها
اینفوگرافی
بنر
پروژه های بین المللی
پیوند ها
تویتر
جستجو
جوابیه
خبر تکی
راهنمای استفاده از پورتال
شبکه اجتماعی
عضویت در خبرنامه
عکس
عکس تکی
فراخوان و اطلاعیه ها
فیلم های استانی
کتاب و انتشارات
کلیپ
کنترل و پایش محیط زیست
گزارش تحلیلی مدیران
لینک ها
متون عمومی
محیط زیست انسانی
محیط زیست در آیینه رسانه
محیط زیست دریایی
معاونت توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس
معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی
مقالات
منو
موضوعات برگزیده
نظر خواهی
ورود
اخبار مهم استانها
 • کد خبر: 02b5b29
 • نجات و رهاسازی یک بهله قرقی در گرمسار
  به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان : باتلاش یکی از شهروندان دوستدار حیات وحش یک بهله پرنده شکاری پس از نجات از مرگ در گرمسار رهاسازی شد .
 • 1394/7/1 چهارشنبه2015-09-23T11:38:42+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست سمنا ن ، حبیب دارپرنیان رئیس اداره حفاظت محیط زیست گرمسار در این خصوص گفت: هوشنگ شعبان ، یکی از همیاران محیط زیست که چندی پیش در اراضی کشاورزی خود یک بهله پرنده شکاری آسیب دیده از نوع قرقی را یافته بود پس از مدتی نگهداری و مداوا اولیه ، پرنده مذکور را جهت رها سازی در طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست گرمسار تحویل نمود واین پرنده نیز پس بررسی وضعیت جسمانی وحصول ا طمینان از صحت و سلامت ، در زیستگاه خود رها سازی شد .

  وی ضمن قدردانی از این کشاورز دوستدار حیات وحش افزود: قرقی یک پرنده شکاری کوچک و از گونه های حمایت شده  محسوب می گردد. این پرنده دارای سری کوچک ، بدن لاغر ، بالهای نسبتاً کوتاه و یک دم دراز است که این خصوصیات قابلیت مانور و سرعت را برای آن امکان پذیر نموده، بطوریکه در پرواز سریع بین درختان و در تعقیب و شکار طعمه هایش از  مهارت خاصی برخوردار است. قرقی ها که از نظر ظاهری تاحدودی شبیه شاهین ها  هستند معمولاً در مناطق جنگلی و علفزارها دیده می شوند و از جانورانی نظیر انواع پرندگان کوچک ، موش ها ،برخی دوزیستان،خرگوش های کوچک و ...تغذیه می کنند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ
  بيشتر