منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آمار و اطلاعات
آموزش
آموزش و پژوهش
اخبار
اخبار مهم استانها
اینفوگرافی
بنر
پروژه های بین المللی
پیوند ها
تویتر
جستجو
جوابیه
خبر تکی
راهنمای استفاده از پورتال
شبکه اجتماعی
عضویت در خبرنامه
عکس
عکس تکی
فراخوان و اطلاعیه ها
فیلم های استانی
کتاب و انتشارات
کلیپ
کنترل و پایش محیط زیست
گزارش تحلیلی مدیران
لینک ها
متون عمومی
محیط زیست انسانی
محیط زیست در آیینه رسانه
محیط زیست دریایی
معاونت توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس
معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی
مقالات
منو
موضوعات برگزیده
نظر خواهی
ورود
اخبار مهم استانها
 • کد خبر: e20db92
 • دو آزمایشگاه معتمد حفاظت محیط زیست فارس به مدت دو ماه تعلیق و غیر فعال شدند
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس از تعلیق دو آزمایشگاه معتمد خبر داد و گفت: اگر چه آزمایشگاه های معتمد به عنوان بازوی کمکی محیط زیست در امر پایش آلودگی ها فعالیت می نمایند،، اما در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق شیوه نامه های انضباطی با آن ها برخورد می شود.
 • 1394/6/18 چهارشنبه2015-09-09T13:48:34+04:30.

 • به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان فارس، براساس وظایف سازمانی و به منظور نظارت بر عملکرد آزمایشگاه های معتمد، پس از ابلاغ چندین مورد  اخطار کتبی به آزمایشگاه های متخلف در سال جاری تعداد دو آزمایشگاه معتمد به مدت دو ماه تعلیق وغیر فعال شد.

  حمزه ولوی گفت: پایش محیط زیست و شناسایی و اندازه گیری آلودگی های محیطی مبنای تصمیم گیری در مدیریت زیست محیطی است. همچنین،  مدیریت ، پایش و کنترل آلاینده های زیست محیطی از راهبردهای کلان زیست محیطی می باشد. براین اساس تقویت برون سپاری وخصوصی سازی ، واگذاری امور تصدی گری و جلب هرچه بیشتر مشارکت بخش خصوصی در زمینه انجام پایش و خود اظهاری منابع بالقوه آلاینده و در عین حال تقویت وظایف حاکمیتی و نظارتی در زمینه پایش آلودگی ها از جمله سیاست های کلان سازمان حفاظت محیط زیست است و این اداره کل با حساسیت ویژه ای بر عملکرد آزمایشگاه های معتمد نظارت میکند و در صورت مشاهده تخلف برخورد قانونی خواهد کرد.


  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس  افزود: به استناد بند (ب) ماده 192 قانون برنامه پنجم توسعه " کلیه واحدهای بزرگ صنعتی ، تولیدی و خدماتی مکلف به انجام پایش با استفاده از خدمات آزمایشگاه های معتمد سازمان حفاظت محیط زیست می باشند " .با توجه به تاکید ویژه قانونگذار در برنامه های چهارم و پنجم توسعه ، بر انجام خوداظهاری در پایش آلودگی و نصب و راه اندازی سامانه های پایش لحظه ای، ضوابط و شیوه نامه های آزمایشگاه های معتمد توسط سازمان مرکزی در سال 92 تدوین و ابلاغ شد.

  وی ادامه داد: اگر چه آزمایشگاه های معتمد به عنوان بازوی کمکی محیط زیست در امر پایش آلودگیها فعالیت می نمایند،، اما در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق شیوه نامه های انضباطی با آن ها برخورد می شود. 


  ولوی تصریح کرد: درحال حاضر تعداد 385 آزمایشگاه معتمد در سطح کشور مشغول به فعالیت می باشند که از این میان، تعداد 12 آزمایشگاه در استان فارس فعال هستند.
   

   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ
  بيشتر