منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آمار و اطلاعات
آموزش
آموزش و پژوهش
اخبار
اخبار مهم استانها
اینفوگرافی
بنر
پروژه های بین المللی
پیوند ها
تویتر
جستجو
جوابیه
خبر تکی
راهنمای استفاده از پورتال
شبکه اجتماعی
عضویت در خبرنامه
عکس
عکس تکی
فراخوان و اطلاعیه ها
فیلم های استانی
کتاب و انتشارات
کلیپ
کنترل و پایش محیط زیست
گزارش تحلیلی مدیران
لینک ها
متون عمومی
محیط زیست انسانی
محیط زیست در آیینه رسانه
محیط زیست دریایی
معاونت توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس
معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی
مقالات
منو
موضوعات برگزیده
نظر خواهی
ورود
 • کد خبر: eb1208c
 • مدیرکل محیط زیست گلستان: برای محیط بان جلالی راد کوتاهی نکردیم
  مدیرکل محیط زیست استان گلستان در پاسخ به اخبار منتشر شده در خصوص محیط بان جلالی راد گفت: هر آنچه از طرق قانونی امکان انجام دادن آن بود برای محیط بان جلالی راد انجام دادیم.
 • 1395/5/11 دوشنبه2016-08-01T08:59:26+04:30.
 • به گزارش زیست بوم، محیط بان ابوالفضل جلالی راد که روز پنجم فروردین ماه 1391 در پارک ملی گلستان مورد اصابت اسلحه ساچمه زنی شکارچیان متخلف قرار گرفت در گفتگویی با رسانه ها عنوان کرد که اداره کل محیط زیست استان برای او اقدامی انجام نداده است.
   

  اسماعیل مهاجر مدیرکل محیط زیست استان گلستان در واکنش به این اظهارات بیان داشت: در تاریخ 7 فروردین ماه و دو روز پس از حادثه، مراتب شکایت از متهمان به دادستانی شهرستان مانه و سملقان اعلام می شود.

  وی افزود: متهم اصلی بر اساس آراء قضایی به حبس و دیه محکوم شد که پرداخت دیه باید از سوی متهم صورت پذیرد و موضوع در حال رایزنی است.

  مهاجر گفت: از ابتدا تا انتهای پرونده کلیه هزینه ها که شامل هزینه های مداوا، پیگیری قضائی با پرداخت کلیه مخارج پزشکی و هزینه های مرتبط با این پرونده می شد از سوی این اداره کل و پارک ملی گلستان پرداخت شده و قصوری نداشته ایم.

  وی بیان داشت: با پیگیری های انجام شده از سوی این اداره کل، همچنین مبلغ سی میلیون ریال از سازمان مرکزی اخذ و برابر مستندات به محیط بان مصدوم پرداخت شد.

  مدیرکل محیط زیست گلستان همچنین افزود: پیگیری لازم در خصوص جانبازی وی از سوی بنیاد شهید استان صورت گرفته و 25 درصد جانبازی نیز در حکم حقوقی لحاظ شده است.

  مهاجر با بیان اینکه سال گذشته جهت مساعدت با محیط بان جلالی راد، با انتقال وی به خراسان شمالی (محل زندگی او) موافقت شده گفت: مراتب به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اعلام شده و منتظر نتیجه هستیم.

  وی افزود: آنچه که توسط من و همکارانم در سازمان محیط زیست برای محیط بان جلالی راد و سایر محیط بانان صورت گرفته انجام وظیفه بوده و قطعاً در مقابل فداکاری های این عزیزان ناچیز است.

  مهاجر در پایان بیان داشت: انتظاری که از رسانه ها داریم انعکاس تمام واقعیت هاست و نباید به صورت گزینشی اخبار را به شکلی پوشش دهند که انگار بعد از مصدومیت این محیط بان سازمان هیچ اقدامی برای ایشان انجام نداده است. این اقدام غیرمنصفانه است و ما در چارچوب قانون تمام آنچه که می توانستیم را در خصوص ایشان به صورت متعهدانه انجام داده ایم.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ
  بيشتر