آخرین اخبار

برخورد دستگاه قضایی با پدیده « بازگیری»؛ پرنده‌هایی که میلیاردی به فروش می‌رسند

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با توجه به توضیحات محیط زیست مبنی بر شکار و خرید و فروش غیرقانونی « باز»ها، دستگاه قضایی به این مسئله ورود و با متخلفان برخورد می‌کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی هاشمیان صبح امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان اظهارداشت: هر چند وظیفه گزارش تخلف‌های زیست محیطی و دست‌اندازی به اراضی ملی و انفال وظیفه دستگاه‌های متولی است اما در استان منتظر شکایت دستگاه‌ها در این باره نمی‌مانیم و دادستان‌ها هرجا که احساس نیاز کردند به عنوان مدعی‌العموم ورود می‌کنند.

وی افزود: دستگاه قضایی گزارش‌های مردمی، تشکل‌های زیست محیطی و دستگاه‌های اجرایی را در کوتاه‌ترین زمان بررسی و با متخلفان برخورد خواهدکرد.

رئیس کل دادگستری استان گفت: با توجه به توضیحات محیط زیست مبنی بر شکار و خرید و فروش غیرقانونی «باز»ها این موضوع در دستور کار بعدی شورای حفظ حقوق بیت المال استان قرار می‌گیرد. دستگاه قضایی استان از حقوق عامه کوتاه نخواهد آمد و با متخلفان برخورد می‌کند.

   محمدرضا کنعانی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز اظهارداشت: سال گذشته هر عدد « باز» بین سه تا 6 میلیارد تومان در کشورهای حاشیه خلیج فارس خرید و فروش شد و همین قیمت گزاف، شکارچیان را برای شکار این پرنده در استان وسوسه می‌کند.

وی افزود: به دلیل وسعت منطقه‌ای که در گلستان شکار این پرندگان صورت می‌گیرد برخورد با شکارچیان و جلوگیری از قاچاق این پرندگان به تنهایی از عهده محیط زیست خارج است و به همکاری همه دستگاه‌ها در استان به ویژه دستگاه‌های عضو شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان  نیاز داریم.

کنعانی با اشاره به افزایش دما و کاهش رطوبت در عرصه‌های مرتعی و جنگلی استان خواستار استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف برای پیشگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی در تابستان امسال شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید