آخرین اخبار

افزایش شیوع کرونا ، تشدید نظارت‌ بر دفن پسماندهای عفونی در اراک

افزایش شیوع کرونا ، تشدید نظارت‌ بر دفن پسماندهای عفونی در اراک

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان مرکزی با اشاره به احتمال افزایش قابل توجه پسماندهای عفونی و بیمارستانی در پی شیوع افزایش بیماری کرونا، از تشدید نظارت‌ها بر شیوه مدیریت و دفن این پسماندها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان مرکزی ،" مهدی مصطفوی "  با اشاره به احتمال افزایش پسماندهای بیمارستانی و عفونی خصوصا دستکش، دستمال کاغذی و ماسک با شروع پیک چهارم بیماری کرونا، افزود: رقم دقیقی از میزان افزایش این نوع پسماندها در دست نیست، چون روند بیماری متغییر است و میزان تولید این نوع پسماندها متناسب با شیوع بیماری بالا می‌رود.

وی با بیان اینکه افزایش این پسماندها باعث شده حساسیت‌ها بر شیوه دفن و مدیریت آنها بیشتر شود و نظارت‌ها جدی‌تر شود، ادامه داد: کلیه بیمارستانهای استان به دستگاه اتوکلاو مجهز بوده و عملیاتن بی خطر سازی پسماند در آنجا انجام میشود و سایر پسماندهای پزشکی نیز  پس از جمع آوری ،  در ترانشه ای جداگانه دفن و از طریق آهک پاشی گندزدایی و عملیات خاک پوشانی انجام و نظارت کارشناسان محیط زیست بصورت مستمرو با جدیت بیشتر ادامه خواهد داشت  تا کلیه ضوابط مربوط به چرخه مدیریت صحیح زباله‌های کرونایی از مرحله تولید تا دفع نهایی  کاملا رعایت شود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از جمله دور انداختن دستکش ها و ماسک های مصرفی با ملاحظات زیست محیطی را از الزامات مقابله با ویروس کرونا دانست و عنوان کرد که از مردم تقاضای جدی داریم از رها کردن این پسماندها در محیط زیست خودداری کنند.

مصطفوی با اشاره باینکه رها کردن این پسماندها در محیط باعث آلودگی آب، خاک و هوا میشود تاکید کرد: مردم حتما باید این نوع زباله‌ها را در کیسه قرار داده و در سطل زباله بیندازند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها