آخرین اخبار

بررسی علت مرگ ماهیان در عسلویه

بررسی علت مرگ ماهیان در عسلویه

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت : ماهیان تلف شده همگی از یک گونه خاص و در یک سایز مشخص بوده اند که نشان می دهد از یک گله ماهیان مهاجر سطح زی بوده اند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فرهاد قلی نژاد ادامه داد: معمولا در آلودگی منتشر شده از صنایع مستقر در منطقه عسلویه، تمام گونه های آبزیان و منطقه ساحلی تحت تاثیر قرار می گیرد. ضمناً در چند روز اخیر از صنایع مستقر در منطقه عسلویه هیچ گونه فعالیت غیر عادی گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به فاسد شدن ماهیان رسیده به ساحل در تلاش جهت ارسال نمونه ها به آزمایشگاه جهت اعلام علت تلفات ماهیان می باشیم بررسی بیشتر در حال انجام است که نتیجه قطعی اعلام خواهد شد .

مصطفی موذنی، رییس اداره عسلویه نیز گفت: تلفات ماهیان در ساحل عسلویه و تردیدهای ایجاد شده در افکار عمومی درباره احتمال علت مرگ و میر باعث پیگیری کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه شد و اقدام به نمونه برداری جهت مشخص شدن علت دقیق مرگ و میر انجام گرفت.

محمد امین طلاب، رییس اداره محیط زیست دریایی نیز اظهار کرد: احتمال  دورریز صیادی بدلیل محل زیست و مهاجرت این گونه بصورت خواسته و یا ناخواسته وجود دارد. 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال ۱۳۹۹ سال جهش تولید