آخرین اخبار

کشف وضبط محموله قاچاق 22 پرندگان شکاری در عسلویه

کشف وضبط محموله قاچاق 22 پرندگان شکاری در عسلویه

مدیرکل محیط زیست استان از کشف و ضبط محموله قاچاق پرندگان شکاری در معرض انقراض(گونه های بالابان، شاهین و بحری) در استان بوشهر- شهرستان عسلویه در خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست استان بوشهر، فرهاد قلی نژاد با اعلام اين خبر تشريح كرد:  محموله بزرگ پرندگان  در معرض خطر  که شامل تعداد 22 بهله پرنده شکاری از خانواده شاهین یان و ازگونه های شاهین، بحری و بالابان  بوده است توسط فرماندهی مرزبانی شهرستان عسلویه  و همکاری یگان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان عسلویه کشف و ضبط شد.
 

 وی با اشاره به اینکه قاچاقچیان قصد خروج این پرندگان از بوشهر به کشورهای حاشیه خلیج فارس را داشتند، ادامه داد: این کشف پرندگان سومین کشف و ضبط پرندگان شکاری در سال جاری می باشد که دو مورد قبلی در شهریور ماه و در شهرستان دیر بوده است و هم اکنون  روال قانونی  مراحل قضایی آن نیزدر حال انجام است. 
 

 فرهاد قلی نژاد  افزود: متاسفانه این پرندگان در شرایط بسیار نامطلوب نگهداری و منتقل شده و هم اکنون شرایط نامساعدی دارند که به محض کشف محموله، اقدامات دامپزشکی جهت بهبود شرایط زیستی در تعدادی از آنها،آغاز شده است.


 مدير كل حفاظت محيط زيست استان بوشهر در پایان از همکاری همه دستگاههای امنیتی از جمله اداره کل اطلاعات استان بوشهر و پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان و فرماندهی مرزبانی استان و واحدهای تابعه آنها در شهرستانها برای همکاری های مجدانه و متعهدانه در کشف و ضبط  


 این محموله ها در سال جاری تشکر کرد و اظهار امید واری نمود با همکاری و مساعدت همه علاقمندان به تنوع زیستی و این پرندگان ارزشمند ، حفاظت از آنها بصورت بهینه استمرار داشته باشد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال ۱۳۹۹ سال جهش تولید