آخرین اخبار

شناسایی ۲۳ واحد آلاینده در تهران طی دو ماهه اول سال/صدور حكم مجرميت براي ٥ واحد متخلف

شناسایی ۲۳ واحد آلاینده در تهران طی دو ماهه اول سال/صدور حكم مجرميت براي ٥ واحد متخلف

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از اقدامات واحد حقوقی این اداره در دو ماه نخست سال جاری عليه تخلفات محيط زيستي خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا با اعلام این خبر اظهار كرد: از ابتدال امسال تاكنون ۲۳ واحد آلاینده در سطح شهر تهران براساس گشت و پايش هاي محيط زيستي شناسایی شد که برای این واحدها اخطاریه قانوني صادر و مسئولين اين واحدها مکلف به رعایت شاخص ها و استانداردهای محیط زیستی و رفع كامل آلودگی شدند.
رييس اداره محيط زيست تهران فعاليت اين واحدها را در حوزه هاي مختلف اعم از صنعت، صنوف، واحدهاي خدماتي و همچنين در زمينه نگهداري غير مجاز حيات وحش توصيف كرد و ادامه داد: بيشتر اين واحدها با فعاليت خود، موجبات آلودگي آب و تهديد عليه بهداشت عمومي را فراهم كرده بودند.
وی با اشاره به اینکه در صورت عدم همکاری برای رفع آلودگی و عدم انجام اقدام مثبت از سوی متصدیان مربوطه، موضوع از طریق مراجع قضایی تحت پیگیری قرار خواهد گرفت، افزود: تعداد کل پرونده های حقوقی در طی دو ماه گذشته ۳۱ پرونده بوده است که از این میان تعداد ۱۹ پرونده در حال رسیدگی به منظور صدور حکم هستند. 
برنا با بیان اینکه همچنین تعداد ۶ پرونده در مراجع قضایی مختومه شده است، گفت: برای ۵ واحد متخلف، حكم مجرميت صادر شده است و همچنین یک واحد متخلف نيز به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.
معاون مديركل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در پایان به تشدید برخورد جدی با هرگونه تخلف در حوزه محیط زیست تهران اشاره داشت و تصریح کرد: از آنجا که حوزه محیط زیست و مسائل مربوط به آن با سلامت عمومی جامعه در ارتباط است جای هیچگونه چشم پوشی و اغماض در مورد تخلفات صورت گرفته در این حوزه نیست و این اداره با متخلفان حوزه سلامت عمومی جامعه برخورد قاطع خواهد کرد .
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال ۱۳۹۹ سال جهش تولید