آخرین اخبار

خانواده‌ها از تجمع و حضور در پارک‌ها و بوستان‌ها خودداری کنند/ ممنوعیت حضور شهروندان در بوستان پردیسان تا اطلاع ثانوی

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با تاکید به رعایت توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس، گفت: از صبح امروز پنج شنبه هفتم فروردین ماه ۱۳۹۹ هر گونه تجمع انسانی و تردد بنا به هر دلیل در بوستان طبیعت پردیسان تهران تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.


سرهنگ "جمشید محبت خانی"  اظهار داشت: طی روزهای اخیر شاهد حضور قابل توجه و غیرمنطقی خانواده ها و شهروندان در بوستان طبیعت "پردیسان" هستیم که این حضور، سلامت عمومی جامعه را با خطر آلودگی به کرونا ویروس تهدید می کند.  
وی با مقایسه آمار جمعیت انسانی حاضر در این پارک در بازه زمانی فروردین ماه سال جاری با مدت مشابه آن در سال گذشته، گفت: متاسفانه جمعیت پیاده و خودرویی حاضر در بوستان طبیعت "پردیسان" با افزایش ده برابری مواجه است.
سرهنگ محبت خانی افزود: کثرت جمعیت و نزدیک بودن شهروندان در بوستان ها و پارک ها که به بهانه ورزش، پیاده روی، دوچرخه سواری، اوقات فراغت و کمک به ارتقاء سلامت جسم و روح خود در این اماکن تردد می کنند که سلامتی آنها را در معرض تهدید قرار داده است.
این مقام انتظامی بیان کرد: به منظور حفظ سلامت مردم با هماهنگی به عمل آمده مقرر است از صبح امروز هفتم فروردین ماه، پارکینگ های بوستان طبیعت "پردیسان" مسدود و بوفه هایی که اقدام به ارائه خدمات می کردند تا اطلاع ثانوی تعطیل شود.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای پلیس، محیط بان‌ها و سایر نیروهای مسلح با به خطر انداختن سلامت خود شبانه روز تلاش می کنند تا سلامت عمومی جامعه حفظ و سطح آلودگی کاهش یابد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور به شهروندان توصیه کرد: ضمن همکاری با پلیس توصیه های بهداشتی و پزشکی را که از منابع رسمی و رسانه ملی اطلاع رسانی می شود، جدی گرفته و با ملزم دانستن خود به رعایت آن توصیه ها و تدابیر اعلامی، سلامتی خود و دیگران را به خطر نیاندازند و از حضور در پارک ها و بوستان ها بنا به هر دلیل قویا خودداری کنند.
منبع: خبرگزاری پلیس
بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید