آخرین اخبار

برگزاری نمایشگاه محیط زیست، اقدامی برای تبدیل مسائل زیست محیطی به گفتمان ملی

مدیرکل روابط عمومی سازمان محیط زیست گفت: برگزاری رویدادهایی مانند نمایشگاه محیط زیست کمک می‌کند تا محیط زیست به یک گفتمان ملی تبدیل شود و به دنبال آن بتوانیم آموزش‌هایی را برای افکار عمومی در این زمینه داشته باشیم.


به گزارش ستاد خبری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست، امیر عبدالرضا سپنجی با بیان اینکه ما به صورت ملی و حتی بین‌المللی به رویدادهایی نیاز داریم که موضوع محیط زیست و حفظ آن را به یک گفتمان ملی تبدیل کند، اظهار کرد: اینکه دولت‌ها و حکومت‌ها به موضوعات مختلف زیست محیطی بپردازند مهم است اما تا زمانیکه محیط زیست در دید افکار عمومی به یک مطالبه همه جانبه تبدیل نشود در زمینه حفظ آن موفق نخواهیم بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: از اینرو اقداماتی مانند برگزاری نمایشگاه‌های محیط زیست می‌تواند مباحث زیست محیطی را به یک گفتمان تبدیل کند و حتی آموزش‌هایی را در این حوزه به دنبال داشته باشد تا با کمک آن‌ها بتوانیم مشکلات حوزه محیط زیست را کمتر کنیم‌.

سپنجی با اشاره به اینکه چندین سال است که نمایشگاه‌ محیط زیست در بازه زمانی سه تا چهار روز برگزار میشود، تصریح کرد: ممکن این نمایشگاه به صورت صد در صدی مطلوب نباشد و نتواند تمام توقعات ما رو برآورده کند اما به هر حال ما با محدودیت‌هایی مواجه هستیم و باید از همین مسیرهایی که برای آموزش و حفظ محیط زیست ترسیم شده است، اقدام کنیم.

به گفته وی در نمایشگاه محیط زیست دستاوردهای زیست محیطی حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، واحدهای تجاری و خدماتی و دانشگاه‌ها مطرح و فرصتی فراهم می‌شود تا تمامی این واحدها با آخرین دستاوردهای یکدیگر در حوزه محیط زیست آشنا و از تجربیات هم استفاده کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه این سازمان یک دستگاه نطارتی و حاکمیتی است که در برخی مواقع وظایف اجرایی نیز دارد، تصریح کرد: روابط عمومی در همه سازمان‌ها مجموعه‌ای از ارتباطات درون و برون سازمانی را سامان می‌دهد و برای اطلاع رسانی در حوزه فعالیت خود بسترسازی می‌کند.

سپنجی در ادامه ضمن اشاره به نقش رسانه‌‌ها در حفظ محیط زیست و آموزش آن اظهار کرد: ما همواره در روابط عمومی سازمان محیط زیست سعی کرده‌ایم که رابطه‌ای روشن و صمیمانه با رسانه‌ها داشته باشیم و با کمک آن‌ها بتوانیم در حوزه محیط زیست آموزش و اطلاع رسانی کنیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه ما راه زیادی داریم تا محیط زیست تبدیل به اولویت افکار عمومی شود، تصریح کرد: قطعا سازمان محیط زیست از نقدهای دل‌سوزانه و اندیشمندانه حمایت می‌کند اما متاسفانه برخی رسانه‌‌ها در جهت تخریب سازمان محیط زیست کار می‌کنند‌. باید به این نکته توجه کنیم که با تخریب مجموعه‌ای که تلاشش حفظ محیط زیست کشور است همه ضرر خواهیم کرد.

گفتتی است که نوزدهمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید