\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار محیط زیست
 • کد خبر: d43d179
 • پساب تصفیه خانه فاضلاب شهری آبیک نباید در مصارف کشاورزی استفاده شود
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک از استفاده برخی کشاورزان از پساب شهری آبیک در مصارف کشاورزی انتقاد کرد و آن را تهدید علیه سلامت عمومی جامعه دانست.
 • 1397/7/16 دوشنبه2018-10-08T15:48:28+03:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، محمد ایران‌نژاد در جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: خروجی پساب فاضلاب تصفیه‌خانه فعلی شهر آبیک بالاتر از حد استاندارد بوده و تهدید علیه سلامت مردم محسوب می‌شود که متأسفانه بعضاً برای آبیاری زمین‌های کشاورزی استفاده می‌شود.
  رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک بر راه اندازی هرچه سریعتر تصفیه خانه شهری و ممنوعیت استفاده از این پساب ها را در اراضی کشاورزی تاکید نمودند و افزود: اگر در ساخت فاز دوم تصفیه‌خانه جدید شهر آبیک که در حال احداث است، تسریع بخشیده شود و خروجی آن استاندارد شود مشکلی در استفاده آن در مصارف کشاورزی نخواهیم داشت.
  محمد ایران‌نژاد ادامه داد: مسؤولان جهاد کشاورزی از کشاورزان تعهد أخذ کرده که از آب پساب فاضلاب تصفیه‌خانه شهر آبیک برای آبیاری مزارع استفاده نکنند و به مصرف سرمایه‌گذاران صنایع چوب و آبیاری درختان غیرمثمر برسد و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هم برای آبیاری نهالستان جنوب آبیک می‌تواند از این آب استفاده کند.
  ایران نژاد ضمن تأکید بر فنس کشی ایستگاه موقت زباله های شهری و انتقال به موقع آنها به سایت پسماند محمد آباد و بر تعیین مکان مشخص جهت ساماندهی نخاله های شهری، تصریح کرد: باید اقدام لازم برای پاکسازی جایگاه زباله صورت گیرد چرا که زباله‌های دپو شده با وزش باد در شعاع یک کیلومتری، پراکنده می‌شوند و چهره زشتی به این شهر می‌بخشند.
  وی افزود: با توجه به دپوی زباله در جایگاه زباله و ورود گوسفند و سگ‌های ولگرد و حیات‌وحش علاوه بر ایجاد چالش الودگی زیست محیطی، حوزه تنوع زیستی را هم تهدید می‌کند.
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک گفت: تخلیه پسماند و نخاله های ساختمانی در حاشیه اتوبان به معضلی بزرگ تبدیل شده و تدبیر لازم و عملی برای رفع این مشکل از سوی مسؤولان متولی ضروری است.
  وی در پایان با بیان اینکه در زمینه ساماندهی پساب فاضلاب‌های شهری و صنعتی و پسماندها در شهرستان آبیک دغدغه داریم، اضافه کرد: مسامحه در مسائل زیست‌محیطی جایز نیست و اولویت توزیع اعتبارات باید در زمینه مسائل بهداشتی و زیست محیطی است.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر