\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

 • کد خبر: 252d4e5
 • بازدید از موزه تنوع زیستی پردیسان 15لغایت17 مهرماه رایگان اعلام شد
  مدیر کل دفتر موزه های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست از بازدید رایگان موزه تنوع زیستی در روزهای 15لغایت17 مهرماه 1397 خبر داد.
 • 1397/7/16 دوشنبه2018-10-08T09:40:48+03:30.
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، طاهره افتخاری مدیر کل دفتر موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيكي سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه به 16 مهرماه روز ملي كودك و محيط زيست نامگذاری شده است،گفت: به مناسبت هفته کودک از تاریخ 15 لغایت 17 مهرماه بازدید از موزه تنوع زیستی رایگان است.

  وی ادامه داد : دفتر موزه تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيكي با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در این ایام مسابقات متنوع محیط زیستی نیز برگزار می شود.

  افتخاری تصریح کرد: موزه های تاریخ طبیعی از جمله مکان های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و تحقیقاتی هستند که به منظور آشنایی جامعه و ارتقاء آگاهی های عمومی در مورد جانوران، گیاهان، فسیل ها، و همچنین زیستگاه های طبیعی آنها ایجاد شده اند.

  این مکان ها در واقع عامل انتقال و توسعه دانش و فرهنگ در زمینه آشنایی و حفظ محیط زیست هستند.

  به گفته وی ، موزه ها از طریق نمایشگاه ها و برنامه های آموزشی که با اهداف خاص برای آنها تدوین می شوند، به تفسیر و شرح جایگاه و اجزای طبیعت می پردازند.

  افتخاری خاطر نشان کرد: در عین حال بخش های علمی و بایگانی موزه های تاریخ طبیعی دارای مجموعه های متنوعی از گیاهان، جانوران، فسیل ها، سنگ ها و کانی ها هستندکه می توانند مواد و اطلاعات لازم را برای تحقیق زیست شناسان و دانشجویان علوم طبیعی و محیط زیست فراهم آورند.

  به گفته مدیر کل دفتر موزه های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست، موزه تاریخ طبیعی یک خزانه ملی به منظور مطالعه و شناخت تنوع زیستی کشور ایران و سایر کشورهاست.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ