آیکون منو

اخبار دفتر

گیاهی خبر
هشدار جدی درخصوص استفاده از قارچ ها و گیاهان خودرو در کشور مسمومیت اخیر تعدادی از هموطنان جهت استفاده از قارچ های سمی که متأسفانه منجر به فوت و نارسائی کبدی برخی گردیده است.

طاهره افتخاری مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی اعلام کرد با توجه به اینکه در فصل رویشی گیاهان قرار داریم و با توجه به بارندگیهای اخیر و شرایط مساعد جهت رویش گونه های مختلف گیاهی و بویژه قارچ ها در مناطق مختلف کشور ، ضروری است در خصوص جمع آوری و استفاده از قارچ ها و گونه های گیاهی دقت نظر لازم صورت گیرد و از مصرف قارچ های خودرو و گیاهان وحشی ناشناخته اجتناب گردد.

وی تأکید کرد شناسایی و تشخیص  قارچ خوراکی از قارچ سمی بسیار مشکل است  و تنها افراد متخصص و با تجربه، توانایی تفکیک بین این قارچ ها را دارا می باشند . از طریق ویژگیهای ظاهری ، بو و رنگ قارچ نمی توان بطور قطعی سمی و غیر سمی بودن آن را تشخیص داد و کوچکترین اشتباهی در تشخیص ممکن است منجر به مرگ یا آسیب های جدی به کبد و سایر اعضای بدن گردد. لذا توصیه می شود افراد غیر متخصص در این زمینه، به هیچ وجه از قارچ های خودرو استفاده نکنند.

دکتر مریم مغانلو رئیس گروه گیاهی افزود، بطور کلی پنج گروه قارچ سمی وجود دارد : دسته اول قارچ هایی که مشکلات گوارشی ایجاد می نمایند و اولین علایم مصرف این گروه قارچ ها ، تهوع ، استفراغ و اسهال می باشد مانند قارچ های Boletus satanus ,Russula emetic, Lactarius terminosus .دسته دوم قارچ هایی که مشکلات مغزی ایجاد می نمایند که علایم آن ها مسمومیت ، سرگیجه در هنگام راه رفتن و اختلال در بینایی  است . دسته سوم قارچ هایی که باعث تجزیه خون می شوند و علایم آن ها مسمومیت ، درد ناحیه بطنی  شکمی و بلافاصله ایجاد حالت یرقان می باشد که نمونه آن قارچ Gyromitra esculenta می باشد . دسته چهارم قارچ هایی که محرک مغز می باشند و مسمومیت با این قارچ ها با علائم معدی آغاز می گردد که به حالت خلسه منتهی می شود. دسته پنجم قارچ های کالری فرم (Choleriform) هستند که علایم مسمومیت با این گروه از قارچ ها عکس العمل های گوارشی با درد شدید است که سریعا گسترش می یابد و باعث کاهش سریع قوا به همراه آسیب به ماهیچه قلب و ایجاد حالت اغماء است که بر اساس میزان مصرف قارچ در 60% موارد منجر به مرگ می شود و همچنین خوردن میزان کم این گروه قارچ ها درکودکان منجر به مرگ می گردد ، گونه هایی از Amanita بویژه A.phalloides , A.verna   در این گروه می باشند.

افتخاری خاطر نشان کرد چنانچه برخی از افراد به استفاده از گیاهان وحشی و قارچ ها علاقمند هستند ضروری است اطلاعات و دانش خود را جهت شناسایی و تشخیص این گونه ها افزایش دهند. آنچه مسلم است تمامی رستنیها دارای خواص ویژه ای هستند و برخی از آنها از قرنها پیش در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته اند ولی توجه به این نکته حائز اهمیت است که مقدار مصرف و یا دوز آنها بسیار مهم و حیاتی است. در صورتیکه میزان بیشتری از این گیاهان استفاده شود مسمومیتهای شدیدی را بدنبال خواهند داشت از جمله این گیاهان می توان تاتوره، خرزهره، فرفیون ،شوکران، سرخدار، کرچک  و آقطی را نام برد. لذا به منظور حفظ  سلامت جسمی و روانی، به تمامی هموطنان عزیز اکیداً توصیه می شود از تماس پوستی و تست چشایی رستنیهای ناشناخته جداً خودداری نمایند و ذکر این نکته ضروری است که با جوشاندن و یا حرارت دادن انواع گونه های گیاهی سمی و قارچ ها، سمیت و خطر آنها رفع نمی شود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر