رویدادها
بيشتر
پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400   03:19:27
 
1389/7/28 چهارشنبه
سازمان حفاظت محیط‌زیست با توجه به وظایف سازمانی خود، مسؤول، متولی و حافظ بخش زیادی از سرزمین ایران در قالب مناطق چهارگانه می‌باشد که در سراسر کشور پراکنده‌اند. از اینرو گسترش فعالیت‌های طبیعت‌گردی بر مبنای اصول توسعه‌پایدار در این مناطق می‌تواند زمینه گسترش طبیعت‌گردی را در سطح کشور نیز فراهم نماید.                  
1389/3/20 پنجشنبه
اخبار سازمان
1392/10/24 سه‌شنبه تست
1390/8/8 یکشنبه
  اجلاس ریو

با گذشت 20 سال از اولین اجلاس سران زمین در زمینه توسعه پایدار،‌ سال آینده ،‌  
برگزاری اجلاس ریو+20 ،‌ در برزیل سکوی پرتابی به سمت تثبیت پایداری در تمامی زمینه های توسعه ای خواهد بود (اقتصادی،‌ اجتماعی و زیست محیطی).
دستور کار 21( Agenda 21 )  مسایل مهمی که امروزه باید به آنها توجه شده، با توجه به نیازهای نسل های آینده در دستور کار سران قرار داده است. این دستور بیانگر توافق جهانی کشورهای جهان در بالاترین سطح، برای همکاری و تعاون در زمینه توسعه و حفاظت از محیط زیست است.
به واسطه توسعه صنعتی وکشاورزی و بهره برداری گسترده از منابع طبیعی، تخریب محیط زیست درجهان روبه فزونی گذاشت ، سران زمین به منظور مقابله با روند تخریب جهان و ارایه راه حل مناسب جهت رسیدن به توسعه پایدار، طی اجلاس زمین در سال 1992 در ریودوژانیروی برزیل،‌ دورهم گردآمدند که حاصل این هم اندیشی ، تدوین الگوی توسعه محیط زیست در قرن بیست و یکم تحت عنوان دستور کار 21 شد.
خلاصه گزارش نشستهای تخصصی قبل از ریو+20

خلاصه گزارش اولین کارگاه تخصصی
خلاصه گزارش دومین کارگاه تخصصی
خلاصه گزارش  سومین کارگاه تخصصی
خلاصه گزارش چهارمین کارگاه تخصصی
خلاصه گزارش  پنجمین کارگاه تخصصی
بیانیه سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

در اولین همایش ملی توسعه پایدار، سوخت سبز در اصفهان

مهندس محمدی زاده معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور و ارائه سخن در مراسم پایانی اولین همایش ملی توسعه پایدار، سوخت سبز (بیودیزل) با اشاره به لزوم تحقق توسعه پایدار که تأمین کننده نیازهای همه نسلهاست و بیان تفاوتهای توسعه و پیشرفت، از دانشگاهیان برای تصحیح مسیر توسعه دعوت نمود.
 
 
1389/5/9 شنبه

* آدرس پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

1389/12/15 یکشنبه
   
 ارتباط با ما | آمار بازدیدکنندگان | انتقادات و پیشنهادات | نقشه سایت | ساختار سازمان | پست الکترونیک | محیط زیست استانها | خانه خبر | معرفی سازمان
 ::  تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::