آخرین اخبار
.
1398/2/26 پنجشنبهwww.doe.ir
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با توجه به توضیحات محیط زیست مبنی بر شکار و خرید و فروش غیرقانونی « باز»ها، دستگاه قضایی به این مسئله ورود و با متخلفان برخورد می‌کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی هاشمیان صبح امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان اظهارداشت: هر چند وظیفه گزارش تخلف‌های زیست محیطی و دست‌اندازی به اراضی ملی و انفال وظیفه دستگاه‌های متولی است اما در استان منتظر شکایت دستگاه‌ها در این باره نمی‌مانیم و دادستان‌ها هرجا که احساس نیاز کردند به عنوان مدعی‌العموم ورود می‌کنند.

وی افزود: دستگاه قضایی گزارش‌های مردمی، تشکل‌های زیست محیطی و دستگاه‌های اجرایی را در کوتاه‌ترین زمان بررسی و با متخلفان برخورد خواهدکرد.

رئیس کل دادگستری استان گفت: با توجه به توضیحات محیط زیست مبنی بر شکار و خرید و فروش غیرقانونی «باز»ها این موضوع در دستور کار بعدی شورای حفظ حقوق بیت المال استان قرار می‌گیرد. دستگاه قضایی استان از حقوق عامه کوتاه نخواهد آمد و با متخلفان برخورد می‌کند.

   محمدرضا کنعانی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز اظهارداشت: سال گذشته هر عدد « باز» بین سه تا 6 میلیارد تومان در کشورهای حاشیه خلیج فارس خرید و فروش شد و همین قیمت گزاف، شکارچیان را برای شکار این پرنده در استان وسوسه می‌کند.

وی افزود: به دلیل وسعت منطقه‌ای که در گلستان شکار این پرندگان صورت می‌گیرد برخورد با شکارچیان و جلوگیری از قاچاق این پرندگان به تنهایی از عهده محیط زیست خارج است و به همکاری همه دستگاه‌ها در استان به ویژه دستگاه‌های عضو شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان  نیاز داریم.

کنعانی با اشاره به افزایش دما و کاهش رطوبت در عرصه‌های مرتعی و جنگلی استان خواستار استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف برای پیشگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی در تابستان امسال شد.