اخبار مهم استانها
1394/7/1 چهارشنبه
نجات و رهاسازی یک بهله قرقی در گرمسار
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان : باتلاش یکی از شهروندان دوستدار حیات وحش یک بهله پرنده شکاری پس از نجات از مرگ در گرمسار رهاسازی شد .

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست سمنا ن ، حبیب دارپرنیان رئیس اداره حفاظت محیط زیست گرمسار در این خصوص گفت: هوشنگ شعبان ، یکی از همیاران محیط زیست که چندی پیش در اراضی کشاورزی خود یک بهله پرنده شکاری آسیب دیده از نوع قرقی را یافته بود پس از مدتی نگهداری و مداوا اولیه ، پرنده مذکور را جهت رها سازی در طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست گرمسار تحویل نمود واین پرنده نیز پس بررسی وضعیت جسمانی وحصول ا طمینان از صحت و سلامت ، در زیستگاه خود رها سازی شد .

وی ضمن قدردانی از این کشاورز دوستدار حیات وحش افزود: قرقی یک پرنده شکاری کوچک و از گونه های حمایت شده  محسوب می گردد. این پرنده دارای سری کوچک ، بدن لاغر ، بالهای نسبتاً کوتاه و یک دم دراز است که این خصوصیات قابلیت مانور و سرعت را برای آن امکان پذیر نموده، بطوریکه در پرواز سریع بین درختان و در تعقیب و شکار طعمه هایش از  مهارت خاصی برخوردار است. قرقی ها که از نظر ظاهری تاحدودی شبیه شاهین ها  هستند معمولاً در مناطق جنگلی و علفزارها دیده می شوند و از جانورانی نظیر انواع پرندگان کوچک ، موش ها ،برخی دوزیستان،خرگوش های کوچک و ...تغذیه می کنند.

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir