اخبار مهم

کشف 10 هزار بوته گونه‌ بیلهر در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: یک دستگاه خودروی سایپا حامل محموله بیلهر در ساعت 2بامداد توسط مأموران یگان حفاظت توقیف شده است.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد،  محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در بیست و یکمین روز از اسفندماه 97 گفت: گونه‌های کوهی و مرتعی گیاهی کهگیلویه و بویراحمد به دلیل سوء ‌استفاده برخی از سودجویان و مخربین منابع طبیعی در حال انقراض است. 
جعفری نژاد افزود: پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری اجرایی محیط زیست و منابع طبیعی , در راستای استفاده از ظرفیت مشترک دو دستگاه , دیشب  ساعت 2 بامداد مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان با هوشیاری اقدام به توقف یک دستگاه خودروی سایپا در محور سرآبتاوه کردند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود:  از این خودرو بیش از 10 هزار بوته گونه‌ بیلهر که از مناطق ییلاقی استان کهگیلویه و بویراحمد توسط سودجویان برداشت شده بود و قصد داشتند این‌ محموله را به سمت شهرستان لردگان منتقل نمایند، کشف و ضبط شد.
این مسئول ابراز داشت: با اقدام خوب مأموران یگان حفاظت محیط زیست، سودجویان و مخربین منابع طبیعی پس از دستگیری به مقامات قضایی تحویل داده شدند.
جعفری نژاد به پایش شبانه روزی مناطق اشاره کرد و گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان با تشکیل تیم هایی از اوایل اسفند97 تا اواخر خرداد 98 بمنظور جلوگیری از تخریب منابع ملی توسط سود جویان , بطور شبانه روزی در مناطق حفاظت شده و آزاد استان گشت های کنترلی ویژه دارند. 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق تولید