1395/2/21 سه‌شنبه
آلبوم تصاویر شهداء
1395/2/21 سه‌شنبه
فرم ها
1395/2/21 سه‌شنبه
درباره ما
1395/5/31 یکشنبه

از دیدگاه اسلام فدا کردن جان به طور آگاهانه و انتخاب گرایانه در راه آرمانی مقدس و پاک که به تعبیر قرآن «فی سبیل الله» نامیده می شود، شهادت نام دارد و کسی که به چنین مقامی دست می یابد، «شهید » است. پذیرفتن مرگ هنگامی ارزشمند و باقداست است که آگاهانه بوده و رضایت و خشنودی خداوند را در پی داشته باشد. آنکه در راه رسیدن به آرمان مقدسی گام بر می دارد، مبارزه می کند، سختی ها را تحمل می کند و نهایت تلاش و همت خود را تا حد ایثارکردن جان به کار می گیرد، خداوند وی را از دیگران به عنوان «مجاهد در راه خدا» برتر می داند و پاداشی عظیم برایش در نظر می گیرد، چنان که در قرآن آمده است:
"خداوند مجاهدانی را که با مال و جان خود جهاد نمودند، بر قاعدان برتری بخشیده است.". پیامبر(ص) نیز چنین انسانی را بهترین مردم می داند و می فرماید: "بهترین مردم کسی است که نفس خود را در راه خدا نگه داشته و با دشمنانش جهاد می کند و خواهان مرگ یا کشته شدن در میدان جنگ است". به یقین فرق است بین کسی که مرگ را عاشقانه در آغوش می کشد و با رسیدن به وعده گاه «شهادت » به کمال خویش می رسد، با آن کسی که مرگ به سراغ او می آ ید و با اکراه و ترس جان می دهد. «شهادت » برخاستن، رفتن، کوشش و رسیدن به قله کمال است .
به فرمودۀ حضرت امام خمینى(س) مقام شهادت، اوج بندگى و سیر و سلوک در عالم معناست و نهایت ایمان، همانا ایمان عاشقانه است. شهادت ارثى است که از اولیا به ما مى‏رسد. شهید خورشیدى است که بر انقلاب پرتو مى‏افکند و شهادت چراغ هدایت ملتهاست. این ملت با عشق به شهادت، پیش رفت و این نهضت را به پیروزى رساند. اینکه ملت شهادت را خواست و گرایش به زندگى دنیوى را کنار گذاشت، تحولى بود فرخنده که همواره باید آن را پاس داشت و نگذاشت با سرد و کمرنگ شدن شعله فروزان عشق و شهادت، علایق دنیوى و مادى آنها را مسخ کرده، از این سستى و فتور، خونهاى پاک شهدا هدر رود.
از اینرو در راستای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص)، فرهنگ ایثار و شهادت، عمل به وصایای رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سازمان حفاظت محیط زیست کشور اقدام به معرفی مشاور امور ایثارگران نموده است تا با تمام توان به منظور تلاش در جهت پاسداری از مقام ایثارگران، حمایت و دفاع از حقوق حقه ایثارگران این سازمان گام های موثری را بردارد.

 
  اهداف تشکیل امور ایثارگران

 
  • اجرای کامل دستورالعمل ها، بخشنامه ها و ... که از سوی مبادی ذیربط ابلاغ می گردد.

  • مورد اهتمام قرار دادن درخواست های ایثارگران و خانواده های ایشان در چارچوب قوانین و مقررات

  • اعتلای فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت.

  • رسیدگی به مشکلات و مسائل مرتبط با ایثارگران و تلاش در جهت رفع آنها.

  • برگزاری همایش های مربوط به ایثارگران به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت.

  • صیانت از حقوق مادی و معنوی ایثارگران.ابلاغیه حکم جناب مهندس فرید مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور ایثارگران


مسئولان ایثارگران ادارات کل حفاظت محیط زیست
 

1395/2/21 سه‌شنبه
اخبار و اطلاعات :

.
ستاد
.

استان ها
1395/2/21 سه‌شنبه
روزشمار شهداء
1395/2/21 سه‌شنبه
1395/2/21 سه‌شنبه
1395/2/25 شنبه