بازدید مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از مجتمع های معدنی خواف

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار در سفر به خراسان رضوی از مجموعه های معدنی خواف بازدید کرد.
مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار در سفر به خراسان رضوی از مجموعه های معدنی خواف بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، علی محمد طهماسبی بیرگانی که به منظور بررسی میدانی خاستگاه گرد و غبار منطقه و بازدید از صنایع معدنی، معادن توده ای و پلاسری خواف و نیز بررسی راه های دسترسی به معادن به خواف سفر کرده بود در نشست با مدیران ارشد مجتمع سنگان اظهار داشت: واحدهای معدنی منطقه لازم است با بهره‌مندی از فناوری های روز دنیا، با هدف مدیریت گرد و غبار همسو با تکتولوژیهای مدرن حرکت کنند و سلامت مردم منطقه را در اولویت قرار دهند.
این مقام مسئول همچنین بر تدوین برنامه های مدیریتی برای کاهش آلاینده های هوا با تأکید بر مدیریت گرد و غبار تأکید کرد و افزود:فعالیت معادن باید کمترین تأثیرگذاری را بر ساکنین پیرامونی و محیط زیست منطقه داشته باشد.
گفتنی است در این بازدیدرضا شهبازی مدیر کل مخاطرات زمین شناسی، زیست محیطی و مهندسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور،تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، مدیران مجتمع ایمیدرو و جمعی از مدیران ارشد واحدهای معدنی منطقه حضور داشتند و درخصوص بهبود راهکارهای مدیریت بحران پدیده گرد وغبار در منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر