اخبار دفتر

.

نقش بازیافت در مدیریت پسماند در نظام برچسب گذاری زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14024 موضوع چهل و سومین برنامه زنگ آموزش کارکنان سازمان

برنامه چهل و سومین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع نقش بازیافت در مدیریت پسماند در نظام برچسب گذاری زیست محیطی بر اساس استاندارد 14024ISO ، روز دوشنبه 14 مردادماه از ساعت 9 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، حمید سرخیل، دانشیار و عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست، مبحث " نقش بازیافت در مدیریت پسماند در نظام برچسب گذاری زیست محیطی بر اساس استاندارد 14024ISO " را تشریح می‌کند.

آرش یوسفی با اشاره به این‌که در عصر حاضر، توجه به مدیریت پسماند یکی از ضروری ترین محورهای تحقق توسعه پایدار محسوب می شود، افزود: تولید انواع پسماند در زندگی انسان ها امری اجتناب ناپذیر بوده و بدون شک، عدم توجه کافی به این موضوع می‌تواند تأثیر زیادی در تخریب محیط‌زیست و طبیعت داشته باشد.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات انجام شده برای کاهش صدمات و استرس های محیط زیستی، نصب برچسب زیست محیطی توسط تولیدکنندگان یا ارائه کنندگان خدمات بر روی کالاها است که نشان می دهد تولیدات و خدمات آن ها برای محیط زیست در مقایسه با موارد مشابه، خطرات و آثار سوءکمتری داشته و حمید سرخیل می‌کوشد تا در این برنامه آموزشی، اهداف و کارکردهای برچسب گذاری زیست محیطی را برای حاضران تبیین کند.

یوسفی گفت: در حاشیه این برنامه آموزشی و به همت تعاونی مصرف کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست، کیسه های پارچه ای با شعار "نه به کیسه های پلاستیکی" تدارک دیده شده که به شرکت کنندگان اهدا می شود.

شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.

بيشتر