اخبار دفتر

.

لزوم کاهش تولید پسماند موضوع چهل و دومین برنامه زنگ آموزش کارکنان سازمان

برنامه چهل و دومین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع لزوم کاهش تولید پسماند، روز دوشنبه 31 تیرماه از ساعت 9 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، نادر مختارانی، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، مبحث "لزوم کاهش تولید پسماند" را تشریح می کند.

آرش یوسفی با اشاره به دغدغه های معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به مقوله پسماند و لزوم مدیریت آن در کشور و نیز برنامه های آموزشی فرهنگی معاونت آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با محوریت موضوعی پسماند، لزوم کاهش تولید پسماند و روشنگری پیرامون آن را یکی از اولویت های آموزشی محیط زیست دانست.

وی رشد بالای مصرف گرایی و عدم مشارکت موثر در تفکیک پسماندها و سیستم های معیوب در انتقال، جداسازی و بازیافت پسماندها را مهمترین مشکلات کشور در این زمینه دانست و افزود: راه مقابله با خطرات روزافزون انواع پسماندها، آگاه سازی و روشنگری عمومی است و تمامی جامعه ائم از مردم و مسئولین در این رابطه باید آموزش ببینند.

یوسفی تغییر فرهنگ مصرف و کم کردن تولید انواع زباله خصوصاً زباله های پلاستیکی که چند صد سال برای تجزیه آن ها در طبیعت زمان لازم است را ضروری دانست و تصریح کرد: تولید و انباشت زباله ها سلامت همه موجودات را با خطر مواجه می کند و همدلی آحاد جامعه می تواند این معضل بزرگ محیط زیستی را حل کند.

شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.

بيشتر