آخرین اخبار
.
1398/10/24 سه‌شنبهwww.doe.ir
در سرشماری پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در منابع آبی سلامتی پرندگان نیز مورد بررسی و دقت قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد -  برنامه سرشماری پرندگان آبزی ,کنار آبزی و مهاجر استان در آبگیرها , رودخانه ها , تالاب ها و منابع آبی استان  آغاز شده است.  

  سید اسدالله هاشمی  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد در این خصوص گفت:   همه ساله به منظور بررسی روند تغییرات جمعیت گونه ها در سطح استان , بخصوص حاشیه رودخانه ها توسط کارشناسان این اداره کل , از 20 دی تا 20 بهمن پرندگان آبزی و کنار آبزی در 7 شهرستان استان شمارش می شوند .

هاشمی افزود:  همه ساله پرندگان بومی و مهاجر به سواحل رودخانه های استان مهاجرت می کنند و تا وقتی که شرایط اقلیمی مساعد باشد در این سواحل باقی می مانند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ادامه  اظهار داشت : منابع آبی استان مکانی مناسب و مساعد برای زیست و بازتوانی پرندگان است امسال پیش بینی می شود بدلیل فراوانی بارش ها این تعداد پرندگان با افزایش مواجه باشند.

هاشمی روش شمارش را مشاهده مستقیم با استفاده از دوربین و تلسکوب بیان کرد و گفت: منابع آبی استان اعم از رودخانه ها  , دریاچه پشت سد ها , آبگیرها , تالاب ها و منابع آبی استان از تاریخ 20 دی ماه لغایت 20 بهمن بمدت یک توسط کارشناس و محیط بان با استفاده از دوربین و تلسکوب شمارش می شوند.

 وی تصریح کرد : باتوجه به  فراوانی نزول رحمت الهی در سال جاری و مهاجرت بیشتر پرندگان به استان از مردم تقاضامندیم , همانگونه که در آئین اسلام اشاره و توصیه شده , پناه دهنده خوبی برای پرندگان و حیات وحشی باشیم که به ما پناه می آورند.