آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار برگزیده
 • کد خبر: fdb3df3
 • تاریخ: 1392/9/13 چهارشنبه-2013-12-04T08:08:00+03:30
 • درخواست مردم چابهار از محیط زیست: بازنگری در توسعه منطقه ساحلی چابهار
  نمایندگان مردم چابهار در دیدار با معاون سازمان حفاظت محیط زیست خواستار دخالت جدی این سازمان برای بازنگری و اصلاح برنامه­ها در توسعه منطقه ساحلی چابهارشدند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام ) ، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی و اعضاء شورای اسلامی شهر چابهار در اقدامی ستودنی در دیدار با معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ، خواستار دخالت جدی این سازمان برای بازنگری و اصلاح برنامه­ها و طرحهای توسعه منطقه ساحلی چابهار شدند بطوریکه برنامه­ها و عملیات اجرایی سازگار با محیط زیست باشند.

  احمد علی کیخا گفت؛ اولین باری است که یک نماینده مجلس و اعضای شورای یک شهر مخصوصاً از یک منطقه دور افتاده و مرزی کشور به مسئولین سازمان مراجعه می­کنند و ضمن اینکه تاکید بر اجرای برنامه­های توسعه برای رفع محرومیتها و بهره­گیری از ظرفیت­های توسعه کشور دارند اما بطور جد خواستار رعایت ملاحظات زیست­محیطی هستند و از توسعه توأم با تخریب و آلودگی ابراز انزجار و بیزاری می­کنند.

   معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود ؛ نمایندگان فهیم مردم خوب و نجیب چابهار در این جلسه از اثرات منفی طرح توسعه اسکله بندر شهید بهشتی چابهار و تخریب زیستگاههای مرجانی زیبای منطقه، مکان­یابی نامناسب طرحهای پالایشگاهی، روشهای مخرب صید ماهی و تصرف حریم دریا توسط سازمان­های دولتی و ... اظهار گلایه کردند و خواستار دخالت جدی محیط زیست برای کاهش اثرات منفی طرحهای موجود و همچنین ارزیابی دقیق اثرات زیست محیطی طرحهای توسعه­ای جدید شدند. 

  کیخا در این جلسه ضمن اظهار خشنودی و ارج نهادن به این حرکت منحصر بفرد و فرهنگ مدارانه نمایندگان مردم چابهار ابراز امیدواری کرد که این حرکت الگویی برای سایر مناطق کشور باشد و مسئولین هر منطقه خود را مسئول حفاظت از محیط زیست بدانند و بپذیرند که داشتن رفاه و زندگی شاد و زیبا صرفاً در سایه توسعه پایدار و سازگار با محیط زیست امکان پذیر است. 

  معاون سازمان حفاظت محیط زیست باتاکیدبر اینکه خود و همکارانش را مکلف به پیگیری این درخواست هامی داند، قول داد که با تیمی از کارشناسان و مسئولین این سازمان برای پیگیری مسائل و چالش­های زیست محیطی چابهار در آینده نزدیک به این منطقه سفر کند.
   

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ