آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار برگزیده
 • کد خبر: 6d06982
 • تاریخ: 1392/7/10 چهارشنبه-2013-10-02T17:50:05+03:30
 • دولت مصوبه فروش اراضی پارک پردیسان را لغو کرد
  در جلسه امروز هیات وزیران، مصوبه مربوط به فروش اراضی پارک پردیسان لغو شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه هیات دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست دکتر روحانی تشکیل برگزار شد و اعضای دولت مهم‌ترین مسایل روز کشور را مورد بحث و تبادل‌ نظر قرار دادند.
  در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیئت وزیران رسید که مهمترین مصوبات آن لغو مصوبه مربوط به فروش اراضی پارک پردیسان است.
  پیش از این، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار توقف مصوبه فروش پارک پردیسان شده بود.
  گفتنی است ، پارک طبیعت پردیسان که یکی از بوستان های بزرگ و مشهور شهر تهران است که در شمال غربی تهران واقع شده و از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می‌شود. بزرگراه یادگار امام در راستای شمالی جنوبی، این بوستان را به دو بخش تقسیم می‌کند که پیوند آنها به وسیله دو پل برقرار شده‌ است.
  از امکانات این بوستان می‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده و بعضاً زنده، یکی دیگر از جذابیت‌های این پارک جنگلی است. ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز در قسمت جنوبی این بوستان قرار دارد.
  به علت وجود چندین بزرگراه در اطراف پارک پردیسان، استقبال زیادی برای استفاده از این پارک شده است و بیشتر روزهای هفته و به ویژه روزهای تعطیل مردم برای استفاده از این پارک رهسپار شمال غرب تهران می‌شوند.
  سازمان حفاظت محیط زیست در آغاز دولت اصلاحات فاقد ساختمان اداری مناسب بود و در ساختمانی استیجاری واقع در خیابان استاد نجات الهی تهران مستقر بود و  ماهانه مبلغ قابل توجهی نیز بابت اجاره آن پرداخت می شد  که دکتر معصومه ابتکار در همان سالها، سند مستقلی از دولت دریافت کرد و  با احداث ساختمان سازمان در بخش جنوبی این پارک ، عملا سازمان حفاظت محیط زیست صاحب ساختمان اداری مستقل شد .
  طرح جامع "اکو پارک پردیسان" نیز که براساس آن قرار بود قاره‌های مختلف جهان در مقیاس کوچک جهت احداث و نمایش زیست‌بوم‌های مختلف ایران و جهان تاسیس شود، به دلیل نبود بودجه کافی تاکنون در اولویت اجرای مسئولان قرار نگرفت اما طی سالهای اخیر موضوعات مختلفی در خصوص این پارک مطرح شد که مهمترین آن "واگذاری و فروش اکو پارک طبیعت پردیسان" به یکی از سازمان‌ها بود که مصوبه آن به در سال 1389 به تصویب دولت وقت رسیده بود و دکتر ابتکار در زمان عضویت در شورای شهر از این مصوبه مطلع شد و از آن زمان تاکنون از طرق قانونی مانع فروش پارک پردیسان شده بود.


  رییس سازمان حفاظت محیط زیست امروز نیز در مراسم معارفه معاون جدید محیط زیست انسانی این سازمان اعلام کرد: در جلسه امروز هیات دولت که صبح امروز به ریاست دکتر روحانی تشکیل برگزار شد ، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیئت وزیران رسید که مهمترین مصوبات آن لغو مصوبه مربوط به فروش اراضی پارک پردیسان است.

  ابتکار گفت : پردیسان یک پارک تحقیقاتی، آموزشی و تفریحی برای تهران و کشور است که با همین هدف محافظت خواهد شد.

  معاون رییس جمهور اظهار داشت: پارک پردیسان متعلق به تمام ملت ایران است و طرح جامع این پارک در راستای برنامه ها و سیاست های سازمان حفاظت محیط زیست اجرا می شود.
  رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین اعلام کرد تلاش می کنیم با همکاری شهرداری طرح جامع پارک پردیسان اجرا شود و برای این کار مصوبه ای از سوی شورای شهر به شهرداری تهران تکلیف شده است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ